technologie

Dobře víme, že kávovary, mlýnky, pražičky, filtrace vody a další vychytávky jsou vaše tajná láska.
Co pro vás tedy máme v rukávu? 

Jsme hrdými partnery Nuova Simonelli, Victoria Arduino, 3TEMP, La Marzocco, Giesen, Eversys Cameo, Fetco, Nivova, Lamanti nebo například Modbar.

Rádi vám představíme všechny technologie na jednom z našich showroomů, poradíme a navrheneme profesionální řešení právě pro váš koncept. Pro začátek stačí, když nám napíšete.

 

1.kávovary

Nuova Simonelli

Nuova Simonelli je italská společnost, která má dlouholeté zkušenosti a tradici. Espresso kávovary vyrábí od roku 1936. Díky své široké nabídce produktů, je schopna splnit požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Je výhradním sponzorem světových mistrovství baristů (World Barista Championship). Na podzim 2018 jsme výrobní závod navštívili také osobně.

 

 

 

Victoria Arduino

Kávovary Victoria Arduino jsou dnes symbolem kávové historie jak italských, tak i evropských zvyků a kultury. První kávovar Victoria Arduino spatřil světlo světa v roce 1905. Každý kávovar Victoria Arduino je výsledkem manuální práce zkušených řemeslníků a právě proto nenajdete na světě dva stejné. Dnes patří Victoria Arduino pod společnost Nuova Simonelli, která k tradici připojila nejmodernější technologie a tak vytvořila maximální možnou přidanou hodnotu kávovarů.

 

Kompletní ceník ke stažení ZDE.

 

3TEMP

Švédská firma 3TEMP byla založeno v roce 2013 Patrikem Stridsbergem, Jarlem Nilsonem a Andersem Erikssonem, aby vyvinuli, vyráběli a uváděli na trh vysoce kvalitní kávovary pro profesionální přípravu filtrované kávy. Kávovary Hipster jsou jedinečné především pro svou plně programovatelnou přípravu, díky které si můžete nastavit objem nápoje, teplotu použité vody, celkévý čas extrakce a jednotlivé časy mezi spařováním. Hipster je unikátní především jeho unikátní přípravou COLD BREW.

 

Kompletní ceník ke stažení ZDE.

Mazzer ZM

 

Mazzer ZM je světovou novinkou od tradičního výrobce profesionálních kávových mlýnků. Kromě plochých mlecích kamenů s nízkou rychlostí rotace je mlýnek prošpikován nejmodernějšími digitálními technologiemi, uzpůsobenými pro co nejrovnoměrnější mletí při přípravě filtrované kávy. Umožňuje přednastavení až 4 mlecích profilů, které se spouštějí stisknutím jediného tlačítka s pomocí digitálního mikrometru, dohromady je možné jich do paměti uložit až 20.

La Marzocco

 

Kávovary La Marzocco není třeba dlouze představovat. Vyrábí se v Italské Florencii již od roku 1927. Všechny kávovary jsou vyráběny ručně z těch nejkvalitnějších materiálů a komponentů. Firma La Marzocco přinesla za svou existenci mnoho konstrukčních inovací, které navždy změnily vzhled či funkce espresso kávovarů. Můžeme zmínit například horizontálně položený bojler, multibojler, tlakovou profilaci, saturované hlavy a páku upevněnou v hlavě bez nutnosti bajonetu. Díky obrovským možnostem personalizace, lze snadno vytvořit zcela unikátní stroj na míru vašim potřebám.

 

 

Eversys Cameo


Plně automatické kávovary Eversys byly navrženy speciálně pro přípravu výběrové kávy. Na vývoji se podílel Matt Perger (World Brewers Cup Champion for 2012), ikona kávového průmyslu. Hlavním rysem těchto ve Švýcarsku vyráběných kávovarů je kvalita vydávaných nápojů a to včetně cappuccina. Také snadný servis díky modulovému systému a připojení na internet pro monitoring, či nastavení receptur na dálku.

 

Kompletní ceník ke stažení ZDE.

Modbar

Modbar je firma ze spojených států, která se nebála zcela změnit zažité představy o designu kávovaru. Modbar přesunul většinu kávovaru pod bar, takže nad pracovní plochou máte pouze samotné hlavy na espresso či parní trysku. Díky modulárnímu řešení lze poskládat na baru jednotlivé výdejní hlavy jak chcete, díky tomu lze významně zlepšit pracovní postup při přípravě kávových nápojů. Modbar je sestrojen pouze z těch nejkvalitnějších komponentů a materiálů. Pokud chcete do svého podniku dechberoucí design a nekompromisní kvalitu připravených nápojů je Modbar vaše volba.

 

 

 Fetco

Fetco je švýcarská firma zaměřená na řešení nápojového vybavení napříč všemi směry potravinářských služeb. Pokročilé výrobní techniky zajišťují přesnost a efektivní využití všech surovin. Pokročilé výrobní postupy a desetibodový kontrolní systém na všech kontrolních stanovištích montáže pak zajišťují prvotřídní funkčnost a výkon každého zařízení, které opouští montážní linku. Fetco je cenově dostupnou alternativou pro každého začínajícího kavárníka.

 

 

Nivona

Na počátku značky NIVONA byla nejprve jen myšlenka. Zakladatelé Peter Wildner, Thomas Meier a Hans Errmann pracovali společně v Norimberku u velkého, známého výrobce domácích spotřebičů a byli frustrovaní. Skvělé nové automatické kávovary vyráběli pouze Švýcaři nebo Italové. A to chtěli změnit.

Po více než roce příprav zrealizovali v roce 2005 jejich nápad a vizi a vdechli život značce NIVONA. Sympatická alternativa k obvyklým kávovarům: skvělá, prvotřídní kvalita za férové ceny. S dlouhou životností a elegantním designem. Snadná, intuitivní obsluha a čištění. Přitom vybírali každou jednotlivou součástku, inovovali ji a neustále zdokonalovali. Dokud nepředstavili svoji první kolekci ve specializovaném obchodě.

 

 

Lamanti

Značka Lamanti se zrodila z vášně pro kávu, která je společná pro všechny naše zaměstnance. Cílem naší společnosti není pouze vývoj a distrubuce špičkových technologií, ale výsledek celého procesu, na jehož konci na Vás čeká perfektní chuť Vaší oblíbené kávy. Uvědomujeme si, že prostředí i příležitosti, kdy si svůj svůj šálek kávy vychutnáváte, se neustále mění, stejně jako naše pocity a nálady. Káva má mnoho tváří, někdy nás povzbudí, jindy zase uvolní. Provází nás po celý den, kdykoliv potřebujeme načerpat sílu nebo naopak relaxovat.

 

 

2.Pražičky Giesen

Giesen je srdcem naší pražírny. Teď ho můžete mít taky! A proč? 

Protože jsme výhradním distributorem technologií Giesen v ČR. Můžete číst dál, nebo nám rovnou napište. 

Historie nizozemských technologií Giesen se začala psát před více než 30 lety. Od roku 2006 se firma zaměřuje pouze na výrobu vysoce kvalitních pražicích technologií.

Cílem této rodinné firmy je udržovat kvalitu svých technologií na  nejvyšší světové úrovni a neustále je inovovat.
 

A co si můžete pořídit?:

 • WP1E & WPG1 (vzorkové pražičky, které jsou využívány pro testování vzorků a profilování káv)

 • W1A, W1M & W1E

 • W6A & W6E (první pražicí technologie vyvinutá v roce 2006)

 • W15A (technologie vhodná pro středně velkou pražírnu)

 • W30A (nová a dvakrát větší technologie než W15A)

 • W45A (první ze tří největších pražiček, vyvinuta v roce 2001, v jedné dávce je možné upražit až 45 kg zelené kávy)

 • W60A (vyvinuta v roce 2014, dokáže upražit až 60 kg zelené kávy v jedné dávce)

 • W140A (největší dostupná pražicí technologie na trhu, v jedné dávce je schopna upražit až 140 kg zelené kávy

Co používáme my?

V Nordbeans využíváme pražicí technologii W15A, vyrobenou na zakázku v roce 2015. Na strojích této značky již proběhlo několik mistrovství světa v pražení kávy. My jsme si jejich technologii W15A vybrali hlavně z těchto důvodů:

 • v jedné dávce je možné upražit až 15 kg zelené kávy

 • dvoububnový systém zaručuje dobrý rozvoj praženého zrna a rovnoměrnost 

 • digitální kontrola teploty zrna zajišťuje přesnou informaci o průběhu pražení

 • napojení pražírny na pražicí software umožňuje spolehlivou kontrolu kvality

Od jara 2017 máme k dispozici také vzorkovou pražičku Giesen WPG1.

Pokud vás zajímají bližší podrobnosti a možnost navázání spolupráce, neváhejte kontaktovat naše obchodní oddělení.

Jsme Vám maximálně k dispozici a rádi zodpovíme všechny vaše případné otázky.

 

Martin Jiránek
Manažer velkoobchodu
martin.jiranek@nordbeans.cz

Jakub Souček
Obchodní zástupce
trade@nordbeans.cz

Jan Černý
Technologie & servis
servis@nordbeans.cz

...se všemi dalšími podněty se na nás neváhejte obrátit na info@nordbeans.cz nebo na telefonu +420 724 866 650.

Nezapomeňte si prostudovat naše obchodní podmínky.

Social links