O náS

Nesmrtelná sekce "O nás". Tak jdeme na to.

 

Kdo jsme?

Nordbeans je pražírna výběrové kávy se srdcem v Jizerských horách. Pražírnu v roce 2015 založili bratři Kozlové a od té doby dováží kávu z těch nejzajímavějších koutů celého světa.

Sami ji popisují takto: “Sdílíme příběhy lidí, kteří stojí za naší kávou a záleží nám na nich. Proto za producenty pravidelně cestujeme a mnoho z nich nazýváme přáteli. Záleží nám na budoucnosti výběrové kávy. Proto se snažíme vybírat kávy z organických farem a podílíme na rozvojových projektech. V Guatemale pomáháme vybudovat kávový kampus pro znevýhodněné děti. V El Salvadoru tréninkovou farmu pro mladé farmáře. Se stejným přístupem vedeme i naši pražírnu v Liberci. Provozujeme kavárny s vlastní pekárnou, známe naše dodavatele a pomáháme jim růst. Pro budoucí generaci profesionálů v našem odvětví jsme vytvořili digitální vzdělávací zdroj Cesta kávy, který středoškoláky provede problematikou produkce kávy a její přípravy."

Co tedy děláme?

Nordbeans nabízí široké portfolio služeb a produktů – tři produktové řady, špičkové technologie a profesionální školení včetně kurzů Barista Hustle. Mezi zákazníky pražírny patří kavárny, restaurace, hotely i kanceláře.

 

pražírna

 

 

Prostor pražírny má své neopakovatelné kouzlo. A Co se tu všechno děje?

Všechny naše kávy tu nevratně mění svou fyzikální a chemickou strukturu. Z přístavu do pražírny k nám totiž přicházejí v tzv. „zelené“ podobě – zrnka jsou tvrdá, zelená a skoro nevoní.

Co je naším úkolem? 

Naším úkolem je dotáhnout práci pěstitelů a producentů. Za každých okolností chceme vytěžit potenciál, který v sobě jednotlivé kávy nesou. Často se jedná o ty nejlepší výběry ze sklizní v daných zemích. 

Jaké technologie používáme?

Pro pražení kávy používáme výhradně špičkové technologie Giesen z Nizozemska. Pro každou kávu nejprve hledáme optimální pražicí profil na vzorkové pražičce WPG1. Využíváme ji i pro pražení vzorků. Ty přicházejí do pražírny z celého světa, některé si přivezeme přímo z našich cest za kávou.

Jakmile jsme spokojení s pražicím profilem, přejdeme k produkčnímu pražení na plnohodnotné patnáctikilové pražičče Gisen W15A.

Každý pražicí cyklus zaznamenáváme s pomocí pražicího software Cropster.

Co se děje po upražení?

Když jsou kávy upražené, před zabalením je všechny ochutnáme – cupping určuje tempo dne v pražírně.

naše produktové řady

Jak skloubit zájem o výběrovou kávu s chutěmi zákazníků? Preference chutí bývá u každého trochu jiná. 

Proto nabízíme hned tři produktové řady.Sezónně proměnlivé výběrové kávy od pěstitelů – Nordbeans filtry a Nordbeans espressa (zvířata). A karamelově pražené kávy tradičnějšího střihu, vhodné třeba i do automatického kávovaru,

v produktových řadách Nový Standard a Sweet City Coffee.

 

NORDBEANS Filtry

Vyznačují se zachováním charakteru svého originu a mají příjemné sladké a vybalancované ovocné chutě. Jejich jemné chuťové nuance lze nejlépe odhalit
alternativní metodou přípravy.

CHCI NORDBEANS FILTR!
 

Základní recept
(kinto dripper):

NORDBEANS espressa

Jsou to profesionální moderní espressa. Zachovávají si svůj příjemný rozmanitý (většinou ovocný) charakter a jsou určena do rukou profesionálů a zkušených baristů. Lze si je vychutnat i na batch brew.

CHCI NORDBEANS ESPRESSO!

základní recept
(double espresso):

kávová řada NOVÝ STRANDARD

Jsou určena pro uživatele, kteří upřednostňují intenzivní vybalancovaný šálek. Dávají vyniknout karamelovým tónům s velmi mírnou aciditou. Odhalují charakter originu a lze je používat i v automatických kávovarech.

CHCI KÁVOVOU ŘADU NOVÝ STANDARD!

 

základní recept
(double espresso):

SWEET CITY COFFE

Káva Sweet City Coffee má sladkou chuť i bez cukru. Pokaždé, když si ji koupíte, víte, že bude chutnat stejně. Při výběru se zaměřujeme na ty kávy, u nichž je možné zaručit celoroční dostupnost. Typické je silnější karamelové pražení celé produkce.

CHCI SWEET CITY COFFEE!

základní recept
(double espresso):

Chcete nás kontaktovat osobně?

 

Martin Jiránek
Manažer velkoobchodu
martin.jiranek@nordbeans.cz

Jakub Souček
Obchodná zástupce
trade@nordbeans.cz

...se všemi dalšími podněty se na nás neváhejte obrátit na info@nordbeans.cz nebo na telefonu +420 775 886 334.

Nezapomeňte si prostudovat naše obchodní podmínky.

Social links