video here

Kuba&Kuba: Nordbeans News

10. července 2023


Pro velký úspěch jsme vám to znovu natočili!

Rádi bychom poděkovali všem kamarádům, kteří ve videu účinkují za jejich čas a parádní vystoupení!

 

A VŠICHNI TŘIKRÁT HURÁ – MÁME Q-GRADERA!

Rádi bychom veřejně poblahopřáli Ráďovi Kolombovi z naší pražírny, který minulý víkend zúročil roky úsilí, když získal certifikaci Q Grader!
 
Q-Gradeři jsou lidé, kteří projdou složitými zkouškami Coffee Quality Institute a získají oprávnění hodnotit kávy a udělovat jim kvalitativní skóre. Po celém světě touto certifikací disponuje pouze hrstka největších profesionálů. Například v České republice jsou nyní s Ráďou pouze dva. Máme z Radka obrovskou radost, protože poslední měsíce strávil opravdu pečlivou přípravou. Těšíme se, že se nám ve spolupráci s Radkem podaří zase o kus posunout kvalitu naší kávy. 

Už jste si přišli vyzkoušet naše nové kapsle?

Přejeme si, aby si naši zákazníci mohli užít kávu kdekoliv a kdykoliv – ve své oblíbené kavárně i ráno doma v kuchyni. Proto přinášíme naši základní kávu na espresso Horizont nově i ve formě kapslí. Připravili jsme pro vás i naše zákazníky blog, který shrnuje všechny důležité informace – výrobu kapslí, informace o kávě i tipy na přípravu. 

Zároveň nám do pražírny přijel kapslový kávovar Morning, který představuje absolutní špičku na poli přípravy kapslí. Umí vážit, měřit teploty, čas i sdílet recepty. A hlavně z něj náš kapslový Horizont chutná úplně nejlíp! Kávovar je volně přístupný v kanceláři, takže se klidně můžete zastavit do kanclu a porovnat si, jak z něj naše kapsle chutnají. Těšíme se na váš feedback!

Nordbeans v Lázních

Konečně se s vámi můžeme podělit o jednu z nejradostnějších novinek letošního jara. Byli jsme osloveni novým ředitelem Oblastní Galerie Lázně, abychom si vzali do parády galerijní kavárnu. Jednalo se o opravdu dynamický projekt, což je také důvod, proč s vámi tuto informaci sdílíme až dnes, kdy se definitivně podepsala smlouva. I tak ale o záměru budování kavárny nemůžeme do 18.7. oficiálně veřejně mluvit. 

Aktuální plán je takový, že přes léto budeme mít v galerii stánek, kde hostům připravíme kávu, nabídneme pečivo nebo nanuk. Zároveň s tím bude probíhat rekonstrukce prostoru, ve kterém postupně vznikne naše nová kavárna. Ta by měla své dveře oficiálně otevřít na začátku září.

Poslední důležitou informací je, že se do galerie přesouvá Týnka Sůvová, která zde bude plnit roli provozní a už teď se moc těšíme, co všechno v galerii vymyslí!

Benjí s Wendy vyrazili na pracovní stáž na ostrov La Palma

Benjí s Wendy se vydali na cestu za kávou na Kanáry. Užili si dvoutýdenní pracovní stáž na jedné z prvních kávových farem v Evropě na kanárském ostrově La Palma. Na vlastní kůži zažili, jak vypadá život kávových farmářů – brzké vstávání, sběr třešní, náročné zpracování a neustále opravování. A k tomu ten hic. O všechny zážitky se s námi podělili na dálku formou video hovoru – ještě jednou bychom moc rádi všem poděkovali za hojnou účast a Benjímu s Wendy, že si na nás udělali čas. Bylo to parádní!

Nové kávy

Hlavní novinkou je, že přišlo léto s létem přišla naše letní limitka FUNKY! Letos pochází z Kostariky a jako vždy se jedná o pořádnou divočinu – už jste ji na našich kavárnách zkusili?

Také nám do pražírny přijel kontejner čerstvých káv z Etiopie. V letošním roce jsme se pořádně rozšoupli. Oproti minulým sezonám, kdy jsme vybírali pouze kávy z regionu Sidama, máme letos o poznání pestřejší nabídku. Jako první vám představíme kávu Chelbesa z regionu Yirgacheffe, který je proslulý florálním charakterem místních káv. Chelbesa je rozhodně nejzajímavější káva, kterou jsme letos z Yirgacheffe ochutnali. 

Tento týden do nabídky také uvedeme čerstvou sklizeň nám všem moc dobře známé Etiopie Keramo. Letošní natural je opravdu povedený a nabízí báječný, vybalancovaný šálek, který v chuti připomíná meruňky, vanilku a jasmín. 

Teambuilding

V září nás čeká teambuilding, na který se především naše oddělení moc těší! Proběhne 10. a 11. září. Nejdůležitější informace jsou, že budeme spát v chatkách, program bude vymyšlený tak, aby ho pohodlně zvládli úplně všichni a hlavně se večer parádně nadlábneme. Stejně jako minulý rok bude mít teambuilding následující strukturu:

– Neděle: programu pražírny
– Neděle večer: společný program pražírny a gastra
– Pondělí: program gastra

Doporuč kamarádům a získej odměnu!

Znovu sdílíme informaci, že na každého, kdo přivede nového zaměstnance, čeká odměna ve výši 3000,- Kč. Podmínkou je, že se o tom personální manažerka Jolana dozví již při pohovoru a potenciální zaměstnanec u nás dokončí zkušební dobu. Následně vám bude vyplacena odměna – ale klidně se o ni přihlaste. 


1. LETNÍ SOUTĚŽ

Nejzajímavější káva léta týmu Nordbeans
Každý z nás během prázdnin určitě někam vyrazí a ochutná nějakou zajímavou kávu. Proto nás napadlo, že uspořádáme takovou malou interní soutěž o nejzajímavější kávu léta týmu Nordbeans. Až tedy vyrazíte na výlet nebo dovolenou a dáte si kávu, která vás zaujme, poproste si obsluhu v kavárně o vzorek nebo si kupte balíček na doma. Vzorek této kávy (alespoň 12 g) pak předejte Kubovi Smolkovi, který všechny vzorky bude vakuovat a mrazit, aby si udržely kondici. 

V září pak uděláme společný cupping, kde se o naše nejlepší kávy léta vzájemně podělíme i s příběhy, kde jsme kávy ochutnali. Soutěž nespočívá v tom přivézt nejdražší kávu, kterou najdete (samo ale můžete). Klidně můžete přivézt vzorek Robusty, ze které vám připraví stará paní na vesnici na konci světa turka. Ale bude to turek s nejhezčím výhledem nebo vám zkrátka bodne po dlouhém výletě, na který budete rádi vzpomínat. To už je na vás. Stačí na zářijovém cuppingu představit, proč jste si vybrali právě tuto kávu a pak budeme hlasovat o tu nejzajímavější. :-) 


2. LETNÍ SOUTĚŽ

Nejzábavnější video přípravy kávy z prázdnin
Druhou soutěž vykopává marketingové oddělení a jedná se o nejzábavnější video přípravy kávy z prázdnin. Stačí, když na Slack do #akcni_tym_volnocasovy pošlete video, jak si na dovolené nebo doma o prázdninách připravujete kávu. 

Ať už tedy v létě jedete na Jadran, do Krkonoš nebo trávíte léto na lešení jako Martin Jiránek, podělte se s týmem o video, jak si zde připravujete kávu. 

Zároveň bychom vám chtěli předat informaci, že Aeropressů, mlýnků a kávy máme v baráku až až. Takže pokud byste se chtěli soutěže zúčastnit, ale chybí vám vybavení, napište marketingovému týmu a my vás vším včetně kávy vybavíme!

Vyhodnocení soutěže pak proběhne opět formou hlasování na našem zářijovém teambuildingu, kde si všechna videa pustíme. 


Pro inspiraci jsme vám v marketingovém oddělení jedno takové video také připravili!

(Na videu začíná v čase 6:30)
 

 

 

Social links