OBALOVÝ BUMERANG

Společně se snažíme šetřit přírodu a minimalizovat naší ekologickou stopu!
Proto jsme přišli s vratnými obaly v kterých můžete naší kávu objednávat už i do vaši provozovny.

 

 

Jak to funguje?

Objednáte si kávu
na našem e-shopu.
(musí jít o 3 kg)
A do poznámky napíšete

"Obalový bumerang".

Při dalším objednání si
od vás přázdný obal vezmeme zpět!

A vy dostanete zase
ten plný čerstvé kávy!

 

Příběh bumerangu

1) Jak to vzniklo?

První idea tohoto projektu vznikla už v roce 2017 ve spolupráci s karlínskou Eskou. Koncept Esky se od začátku zaměřuje na zero waste a tak nepřipadalo v úvahu posílat stovky sáčků měsíčně do koše. Zvolili jsme tehdy desetikilové gastronomické barely. Tento systém se oboustranně osvědčil a tak jsme ho postupně začali využívat i s Cukrárnou Myšák,... . Stále jsme ale vnímali problém v množství sáčků, mířících do menších kaváren, pro které jsou desetikilové barely příliš.

2) Verze pro menší kavárny

S narůstajícím zájmem od našich zákazníků jsme tedy začali vymýšlet verzi i pro menší kavárny. Hledali jsme rozumnou variantu z hlediska velikosti balení, logistiky a narazili jsme na kyblíky, kam se vejdou 3 kilogramy kávy. To je tak akorát pro větší odběratele na filtr, ale i pro menší odběratele na espresso. Záměrně jsme vybírali ty nejzákladnější, jelikož tuto službu plánujeme rozšířit mezi maximum našich zákazníků a chtěli jsme mít jistotu, že kbelíky budou vždy dostupné. Celou koncepci chceme držet v jednoduchosti a tak na každém z nich najdete pouze jednu etiketu a označení kávy s popisem na recyklovaném papíru.

3) JAK JE TO S TÍM BUMERANGEM?

Bumerang byl původně pracovní název celého projektu, jelikož vratný obal nám zkrátka nešel přes pusu. Princip je ale úplně stejný. Objednáte si na e-shopu kávu, do poznámky napíšete heslo "Obalový bumerang" a káva vám pak přijde ve vratném obalu. Až vám začne docházet, objednáte si další a my vám vyměníme prázdný kbelík za ten plný. Kbelíky budou pod vratnou zálohou 40 Korun, tudíž pokud byste si ho přáli nechat, není nic jednoduššího – stačí si ho prostě nechat.

Jediným rozdílem oproti klasickému sáčku bude jiná logistika. Nebudeme kyblíky plnit do zásoby, ale vždy pouze na objednávku. Také je třeba vždy objednat přesně 3 kg kávy (tak je totiž velký obal). S tím je třeba počítat.

Eliška Neumannová
Obchodní zástupce
trade@nordbeans.cz

Lukáš „Benjamin“ Bros
Manažer služeb
barista.lukas@nordbeans.cz

Lucka Svobodová
Velkoobchodní asistentka
objednavky@nordbeans.cz

...se všemi dalšími podněty se na nás neváhejte obrátit na info@nordbeans.cz nebo na telefonu +420 775 886 333.

Nezapomeňte si prostudovat naše obchodní podmínky.

Social links