video here

Silvestrovské zápisky z pražírny VI.

31. prosinec 2018

Poslední den roku 2018! A my musíme dohnat, co jsme si řekli, že uděláme. A tím je ještě jeden díl blogu zápisků z pražírny! Tentokrát odlehčenější.


Konec roku 2018. Vlastně konec jakéhokoliv roku v nás vzbuzuje chuť sumarizovat a hodnotit. Hodnotit, co všechno jsme zažili, co jsme stihli nebo naopak nestihli, co se událo nového, či kam jsme se posunuli. A přesně tento článek o tom nebude. Trochu totiž odhlehčíme. Poslední díl zápisků z pražírny jsme napsali v říjnu. A říjnem to zahájíme. A skončíme? Překvapivě prosincem. 

Začínáme. 

Říjen

Ten byl ve znamení Prague Coffee Festivalu, oslav 100 let od založení první republiky, cateringů, popracovních posezení u sklenice piva (jsme totiž super parta) a mimo jiné trhnutí měsíčního rekordu pražení.

Někdy obrázky ukážou víc než tisíc slov. Tak tady jsou. 

Na Prague Coffee Festivalu nás navštívilo mnoho známých i neznámých tváří. Moc za to děkujeme. Pan PetPunk dorazil ve stylových sandálkách, i přesto, že venku téměř sněžilo. Pobavil. Díky Péťo! 

Jak již bylo řečeno, po práci jsme se párkrát sešli a nebyli jsme v tom sami, dorazila i Bára, která si ihned získala své místo u stolu. 

Listopad 

Listopad to už byl takový malý prosinec. Ve vzduchu byla zima, která naznačovala blížící se Vánoce. Založili jsme  další instagramový účet Létající barista. Kde mají hlavní roli naši baristé Ondřej a Lukáš. 

A mimo jiné jsme byli na teambuildingu spojeném s výstupem na Sněžku. Víkend jsme zahájili na chatě Poutník, odkud jsme ráno vycházeli na přiměřeně dlouhou celodenní túru. Každý měl v batohu tatranku a řízek s chlebem, na který jsme se těšili už od rána. Několik lidí z týmu (přesněji Sára a Zuzka) zvolily nedobrovolně delší cestu, tím pádem se celý výlet protáhl a jakmile jsme všichni vylezli na Sněžku, už jsme museli zase dolů. Čekala nás totiž prohlídka pivovaru Trautenberk, což byla po celém dnu velká pivní odměna.

Zábavu střídala i práce. Pražili jsme a cuppovali. Ráďa se ve skladu pořádně nadřel a poslední týden listopadu jsme plánovali den otevřených dveří. 

Prosinec

Poslední měsíc roku jsme odstartovali otevřením pražírny veřejnosti. Nápor lidí byl opravdu velký a kluci ke konci dne přicházeli o hlas. Otočilo se vás tu několik stovek.

Nával byl znát i na kavárně. Vitrína se vyprodala mrknutím oka. A ani místo na sezení nebylo. Po takovém úspěšném dnu jsme se rozhodli, že den otevřených dveří uděláme opět znovu. A kdy? 12. 1. 2019! Budou pro vás připraveny dva worshopy, promítání Aeropress movie, ukázka pražení a cupping. 

Konec roku stál opravdu za to. Poslední týdny jsme strávili psaním přání, balením balíčků, pečením cukroví a pražením. Jak jinak.

Ale! Zažili jsme výbornou vánoční večeři v Bistro Široká a poté jsme si zazávodili na motokárách. Ke konci roku ještě trochu adrenalinu? Proč ne. 

Poslední firemní snídani jsme odlehčili malým panákem ginu a popřáli jsme si krásné Vánoce. 

A nyní už končíme. Pomalu si dáme poslední espresso tohoto roku a budeme čekat a těšit se na další rok 2019.

Moc děkujeme za vaši přízeň. Vážíme si tohoto. Opravdu moc. Přejeme vám hlavně zdraví! Mnoho skvělé kávy v roce následujícím a těšíme se na další zážitky, na nové chutě, nové výzvy a nová shledání! 

Za tým NORDBEANS Sára. 

 

 

 

 

 

Social links