video here

OSADA – Kávoví profíci uprostřed Holešovic

7. duben 2019

V pražských Holešovicích se nedávno zrodil originální podnik Osada, za kterým stojí tým špičkových baristů Ambiente. Nordbeans mají tu čest být jeho pevnou součástí.


Holešovická OSADA je novým místem pro všechny milovníky výběrové kávy. A také místem setkání baristů a baristek. Právě tady se můžete spolehnout, že vás obsluhuje člověk na svém místě. A že espresso,  které držíte v ruce, bude chutnat přesně tak, jak by mělo. A ještě mnohem lépe. Samotný koncept se zrodil v hlavě Ondry Štökla (hlavního baristy Ambiente) a jeho kolegů. Jejich cílem bylo vytvořit místo, kde budou mít špičkoví profíci prostor předvést zákazníkům svou představu o práci se špičkovou surovinou. Osada chce být příjemným prostorem, který přívětivou formou prezentuje zajímavé kávy a další špičkové produkty. V Osadě si můžete dát i skvělá naturální vína, nebesky chutnající sypané čaje nebo výtečný oběd. Název podniku symbolizuje setkání a sdílení – hosté si tu sdělují své každodenní zážitky a prožívají je pospolu.

Svůj  prostor, kde se setkat a sdílet své zážitky, získali také baristé. A to jak ti začínající, tak i ti nejlepší z nejlepších. Prostor, kde se mohou navzájem učit, probrat, co zrovna hýbe světem kávy, kdo a jak dělá ten nejlepší aeropress, ochutnat vzorky z čerstvých sklizní…a zapojit do celého procesu i další zákazníky, kteří se v Osadě budou cítit příjemně. Teno plán mě Ondra v hlavě už v době, kdy nastupoval do Ambiente. Když se pak našel ideální prostor v ulici Osadní, bylo rozhodnuto a za dva měsíce se otevíralo.

Role Nordbeans v celém konceptu je vlastně jednoduchá – co možná nejvíce podpořit úsilí Osady komplexním kávovým programem. Na dvou espresso mlýncích bude vždy k dispozici naše káva (hlavně z oblíbených “zvířecích” edicí, které představují ty nejzajímavější mikroloty), ochutnáte tu průřez nabídkou našich filtrů. V nabídce tu budou také kávové vychytávky a kompletní menu obou našich produktových řad.  Osada bude fungovat jako náš záchytný bod a výdejní místo eshopu v Praze. Zarezerovovali jsme si tu program na každou neděli. Již brzy se tak můžete těšit na cuppingy, školení a další specializované workshopy. Ale o tom si povíme více zase příště. Teď raději vyražte rovnou do Holešovic a seznamte se s Osadou sami.

Óňo, Martine, Lukáši, Báro….gratulujeme k otevření opravdu jedinečného podniku a těšíme se na spolupráci! #ZnamSvouKavu

 

 

 

Social links