Kávovary a technologie

Kvalita je pro nás na prvním místě, a proto jsme rádi, že můžeme spolupracovat se světovou špičkou na trhu Nuova Simonelli.

Nuova Simonelli je italská společnost, která má dlouholeté zkušenosti a tradici. Espresso kávovary vyrábí od roku 1936. Díky své široké nabídce produktů, je schopna splnit požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Je výhradním sponzorem světových mistrovství baristů (World Barista Championship). Na podzim 2018 jsme výrobní závod navštívili také osobně.

 

 

 

Simonelli Appia 2 Compact + mlýnek MDXs

 

Dvoupákový kompaktní kávovar APPIA 2 Compact se vyznačuje jednoduchostí ovládání a vysokou kvalitou. Ve spojení s nejmodernější technologií Nuova Simonelli vytvářejí předpoklad pro bezproblémové a dlouholeté fungování kávovaru v profesionálním prostředí.

Mlýnek MDX umožňuje okamžité namletí porce kávy za 3 až 4 vteřiny. Jeho seřízení je jednoduché. Mlýnek pracuje precizně, potichu, je rychlý a má minimální odchylku.

 

SIMONELLI Aurelia Wave + Mlýnek MDJ

Kávovar Aurelia Wave v sobě ukrývá v sobě nejinovativnější technologie ve světě přípravy espressa. Řada Wave je zaměřena na práci profesionálních baristů, kterým dokáže garantovat nejvyšší možnou konzistenci práce s ohledem na přesnost, kvalitu extrakce a flexibilitu nastavení. Je úsporná a šetří životní prostředí. Představuje jeden z nejlepších kávovarů, které se na trhu nabízí.

Profesionální mlýnek MDJ na kávu s digitálním počítadlem vydaných káv. Zdobí ho především velmi jednoduché ovládání a možnost přesného nastavení hrubosti mletí. Dokáže za den zpracovat až 13 kg kávy. Dále je vybaven zásobníkem kávy na 1,6 kg, mlecími kameny s průměrem 75 mm, programem dávkování a systémem ochrany motoru. Mlýnek se vyrábí ve třech barevných provedeních jako černý, červený a bílý.

 

 

SIMONELLI VA388 BLACK EAGLE + MLÝNEK MYTHOS II

VA388 BLACK EAGLE je průlomovým kávovarem a kávovým „Rolls-Royce“ profesionálního baristy. Kromě technologie stability teploty a tlaku vody T3, která je pro výrobky Nuova Simonelli / Victoria Arduino typická, disponuje kávovar gravimetrickou technologií, která byla uvedena na trh v roce 2015. Pro svůj technologický přínos do světa kávy se stal BLACK EAGLE oficiálním kávovarem pro Mistrovství světa baristů (WBC) v letech 2015 &ndash 2017.

Mythos II je nástupcem slavného mlýnku Mythos I, který si dokázal podmanit celý kávový svět a stal se ideálním pomocníkem každého profesionálního kávovaru. Vyznačuje se technologií Clima Pro 2, která se přispívá ke stálé teplotě v mlýnku (ta umožní snáze udržet přesnost mletí). Oproti předchozí verzi je vylepšeno i přesné dávkování. Mlýnek má ergnonomický design a mikrometrické ovládání. Jeho titanové kameny vynikají dlouhou životností. Charakteristický je i jeho tichý chod.

 

 

 

SIMONELLI PRONTOBAR TOUCH A PRONTOBAR SILENT

Kávovar Prontobar představuje superautomatický systém. Společnost Nuova Simonelli ho nabízí těm, kteří vyžadují špičkové zpracování a snadno použitelný produkt. Je vyroben z nerezové oceli a odolného ABS. Nejvíce se hodí do restaurací, hotelů, kaváren a kanceláří. Kávovar je vybaven dvěma mlýnky na kávu s mlecími kameny s průměrem 50 mm (díky tomu je možné používat různé poměry kávy) a novou generací technologií, kvůli kterým je jeho chod výrazně tišší. Za hodinu dokáže připravit 140 šálků černé kávy nebo 70 cappuccin.

Kávovar Prontobar Touch představuje pokročilejší verzi technologie Prontobar. Najdete v něm více technologií, které usnadňují používání, jsou tišší a produktivnější. Vyznačuje se velkým 7"dotykovým displejem a zcela novým software s vylepšenou uživatelskou zkušeností, která je intuitivní a rychlá – podobně jako u vašeho smartphone.

 

 

 

Historie

  • 1936 – Orlando Simonelli svůj první vlastní espresso kávovar s názvem „1936“. Již první kávovar od nově vzniklé společnosti byl technologickým pokrokem a převyšoval konkurenci. vyrobil jeho prvý vlastný espresso kávovar s názvom “1936”.

  • 1984 – Nuova Simonelli vyrobila jako první na světě superautomatický kávovar. Jméno Logica odpovídal jeho povaze, protože po stisknutí tlačítka vykonal všechnu práci za Vás.

  • 1985 – kávovar “Program” je prvním tradičním kávovarem s vlastním „počítačem“

  • 1993 – zájem o kávovary Nuova Simonelli se rozšířil po celém světě natolik, že společnost zakládá severoamerickou divizi situovanou ve Ferndale ve státě Washington.

  • 2001 – Nuova Simonelli koupila prestižní společnost s nezaměnitelnou historií „Victoria Arduino“, čímž se dostává na vrchol v oblasti „luxusního“ sektoru.

  • 2003 – na milánském veletrhu HOST přestavuje Nuova Simonelli dva úplně nové kávovary: Aurelii a Microbar.

  • 2005 – je uvedena do provozu nová výrobní technologie, která je schopná vyprodukovat 1 kávovar každé 4 minuty.

  • 2006 – Nuova Simonelli oslavuje 70 let.

  • 2008 – Nuova Simonelli Aurelia je vybrána jak o oficiální kávovar světových mistrovství baristů (World Barista Championship) a příběh pokračuje dále – minimálně do roku 2018.
  • 2018 – Nordbeans navštěvují výrobní závod Nuova Simonelli v  Itálii.  

 

Social links